Tarihçemiz

Tarihçemiz

Aydınlık Yarınlar Envar Demektir.
Envar Okulları, Sorgulayan, Araştıran, Bilgi işleyen, karakteri ve becerileri gelişmiş Bireyler Yetiştirir.

ENVAR OKULLARI

KURULUŞU

Envar Okulları; Ümran İnşaat, Turizm, Özel Hastanecilik, Özel Eğitim Hizmetleri Ticaret Sanayi A.Ş. tarafından kurulmuştur.

18.09.1996 tarihinde Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu ile Eğitim-Öğretim hayatına başlamış, 04.09.2000 tarihinde Envar Anadolu Lisesini, 12.09.2006 tarihinde Envar Fen Lisesini, 2018 yılı Aralık ayında  da Yunus Yuva Ana Okulunu  açarak Türk Eğitiminin öncü kurumlarından biri olmayı hedeflemiştir.

OKULUN BÖLÜMLERİ

Envar Okulları; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi bölümleri ile hizmet vermektedir.

KAYIT KABUL ŞARTLARI

Anaokulu ve İlkokuluna görüşme ile, Ortaokuluna düzey belirleme sınavı ile,  Fen ve Anadolu lisesi 9. Sınıflarına merkezi sınav sistemi (LGS) ile, lise ara sınıflarına düzey belirleme sınavı ile öğrenci alınmaktadır.

EĞİTİM-ÖĞRETİM

Envar Okullarında: her çocuğun farklı bir değer olduğu bilinciyle, çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak planlanan aktivitelerle ”tam öğrenmenin” gerçekleşmesi sağlanır.

26 yıldır akademik başarının yanı sıra, milli manevi değerlere de öncelik ve önem vererek Antalya da kaliteli eğitimin adresi olduk. Türkiye ve dünyadaki değişimi göz önünde bulundurarak, uyguladığımız eğitim modelini geliştirerek 4/4’lük eğitim modeli haline getirdik.

Eno4 Bütüncül Eğitim Modelimizle hem akademik başarı, hem iyi bir yabancı dil eğitimi, hem hayatının her aşamasında kullanacağı beceri eğitimi, hem de karakter eğitimi bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Akademik eğitim ile öğrencilerimize istedikleri en iyi üniversitenin kapısını açıyor ve hayalindeki meslek için hazırlıyoruz. “Yeni Bir Dünya” sloganıyla kurguda bizde varız diyoruz.

İyi bir yabancı dil eğitimi ile öğrencilerimize küreselleşen dünyada “Dünya Vatandaşı” olabilmesi için gerekli olan dört temel dil becerisini kazandırıyoruz. Ayrıca öğrencilerimiz Rusça, Arapça ve Almancayı ikinci dil olarak öğrenebilmektedir.

Beceri eğitimi ile öğrencilerimiz hayat boyu kullanabilecekleri günlük beceriler ve temel becerilere sahip olurlar. Beceri eğitimiyle öğrencilerimiz problem çözmeyi, araştırmayı, sorumluluk almayı, girişimciliği ve kendini yönetmeyi öğrenerek  “El Ele Mutlu Bir Dünya”  oluştururlar.

Karakter eğitimi ile öğrencilerimiz, inançlarına bağlı, milletini ve vatanını seven, ailesine, anne- babasına, topluma ve toplumun ortak değerlerine saygılı, çalışkan, ahlaklı, dürüst ve başarılı birer kişi olarak yetiştirilir. Karakter eğitimi; düşünme eğitimi, bilinç eğitimi, duygu eğitimi ve edep eğitiminden oluşur. Karakter eğitimi ‘’Huzurlu Bir Dünya’’ ya kapı açar.

SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Eğitim ve öğretim, spor, sanat ve sosyal alanlarda düzenlenen etkinliklerle güçlendirilmektedir.

Hafta sonları öğrencilerimize ücretsiz, sanatsal ve sportif  etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Yıl boyunca il içi ve il dışı gezilerle öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmak amaçlanmaktadır.

Geçen 28  yıllık zaman içerisinde bir çok başarılara imza atmış olan kurumumuz hizmet ettiği öğrenci ve velilerinin takdirini kazanarak, her sene kendini yenileyerek büyümektedir.

Tüm çalışanları, öğrencisi, velisi, mezunları ve çevresi ile etkin iletişim kurarak, tüm paydaşlarının, güvendiği, kendini mutlu ve güvende hissettiği bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Bu sayfayı paylaş: