Envar’da Yaşam İlkeleri

Envar’da Yaşam İlkeleri

ÖZEL ENVAR EĞİTİM KURUMLARI ÖZEL ENVAR LİSELERİ
OKULDA YAŞAM İLKELERİ

Sayın Velimiz;
Özel Envar Eğitim Kurumları’nın misyonu“Bilim ve İrfanla donattığı genç beyinlerin pırıltısı ile geleceğimizin aydınlanmasında ışık olacak, mutlu, başarılı bireyler yetiştirmektir.”
Aşağıda sunulan ilkeler siz velilerimizi bu kapsamda bilgilendirmek amacıyla iletilmiştir. İzleyen maddeler Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetmeliklerine ve okulumuz öğretmenler kurulu kararlarına dayanmaktadır.
1. Özel Envar Liselerinde, okula kayıt kabul, sınıf geçme, ÖSS sınavına giriş vb. konularda eşdeğer devlet liselerinin kanun ve yönetmelikleri geçerlidir.
2. Öğretim sabah saat 08:00’de başlar, saat 15:35’de sona erer. Öğrenciler en geç 07:50 de okulda hazır bulunmalıdır.
3. Öğrenci okula giriş yaptıktan sonra, idarenin bilgisi ve izni dışında-öğle tatili de dahil- okul dışına çıkamaz.
4. İlk derse dahil olan 20 dk.lık kitap okuma saatinde sınıf öğretmenince yoklama alınır. Geç kalan öğrenci kitap okuma saatinin bitiminde müdür yardımcısından “derse kabul kağıdı” aldıktan sonra sınıfa girebilir. Geç belgesi alınmadığı durumlarda öğrenci yarım gün devamsız sayılır. Ara derslere geç kalınmaz. Ara derse geç kalan öğrenci derse alınır ancak yarım gün devamsız sayılır. Geç kalmayı adet haline getirenlere disiplin işlemi yapılır.
5. Okula devam esastır ve 10 gün özürsüz devamsızlığı olan öğrenci sınıfta kalır. Rapor alan öğrenci, resmi evrakını en geç 5 gün içerisinde idareye teslim etmek zorundadır. Öğrencisi herhangi bir mazerete binaen okula gelemeyecek olan velilerin haber vermesi beklenir. İlk derse gelmeyen öğrencilerin velilerine ulaşılarak gelmeme sebepleri öğrenilir.
6. Aylık olarak hazırlanan yemek listeleri, yapılacak sosyal faaliyetler, okulda yapılacak sınav ve deneme sınav tarihleri, öğretmen-veli görüşme tarihleri okulumuzun web sayfasında (www.envarkoleji.com) yayınlanır ve çizelge olarak velilere sunulur.
7. Cep telefonu çok acil bir durum olmadıkça okula getirilmez. Acil durumlarda sabah sınıf öğretmenine teslim edilir, akşam çıkışta alınır. Teslim edilmeyen cep telefonları bir hafta süreyle okulda tutulur,sonrasında veliye teslim edilir.İkinci defa olması durumunda bir ay süreyle okulda tutulur.
8. Kız Öğrenciler: Okulca seçilen bir renkte vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde, yırtmaçsız, diz kapağını örtecek boyda bir etek giyerler. İsteyenler siyah veya koyu lacivert kumaş pantolon giyebilir. Üstlerine yazlık ve kışlık tişört giyerler. Makyaj yapılmaz, saçlar boyatılmaz, kaşlar alınmaz, tırnak uzatılmaz ve cilalanmaz. Yüzük, küpe kolye, iğne bilezik vb. ziynet eşyası taşınmaz. Çorap ve ayakkabı okul yönetimince belirlenir. Okul sınırları içinde farklı kıyafet giyilmez.
Erkek Öğrenciler: :Siyah renkli kumaş pantolon giyerler. Üstlerine yazlık ve kışlık tişört giyerler. Okul içinde baş açık, saçlar kısa ve temiz olur, ense düz ve açık olup favori, sakal ve bıyık bırakılmaz. Ziynet eşyası kullanılmaz. Okul sınırları içinde farklı kıyafet giyilmez.
9. Okul eşyalarına zarar veren öğrenci, zararın giderilmesinden sorumludur. Kütüphaneden alınan kitaplar zamanında teslim edilmesi gerekir. Teslim edilmeyen kitapların bedeli öğrenci tarafından ödenir.
10. Beden Eğitimi dersinde okul yönetimince belirlenen spor kıyafeti giyilir.
11. Öğrenciler servis araçlarıyla evinin önünden alınır, yine evinin önüne bırakılır. Öğrenci, servisi gelmeden 5 dakika önce evinin önünde hazır olmalıdır.
12. Yapılacak olan gezilere öğrenciler, velilerinin izni dahilinde katılır.
13. İletişim: 0 242 335 00 00 * www.envarkoleji.com* info@envarkoleji.com
Teşekkür ederiz. Saygılarımızla.
Özel Envar Liseleri Okul İdaresi

(Bu mektubu bir kez de çocuğunuzla birlikte okur musunuz…)

Bu sayfayı paylaş: