Mutlu Velilerimiz

Hasan HAKİKATOĞLU

BİR VELİNİN ANILARINDAN..
BİR BİLSENİZ BEN NELER GÖRDÜM….
Envar denince akla ;eğitim öğretim ve çocuklarımızın gelecekte sağlıklı fikir üretebilen cesur, atılgan nesiller yetiştirme azmi ve gayreti içinde olan bir yuva gördüm.
Okul düzenli, eksiksiz , bütün çalışmalar verimli, öğrencilerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan ,başarılı ve aktif yaşamlarını sürdürmeleri için 7/24 çalışma yapan Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda iyi nesiller yetiştirme azmiyle çalışan, titiz, becerikli , düzenli, onurlu ve yetiştirdiği öğrencileriyle gurur duyan eğitimciler gördüm. Envar anlatılmaz yaşanır… Anlatılınca bir kitap yazılabilecek kadar geniş perspektifi olan bir okul olduğunu gördüm.
Öğrencileriyle yatıp öğrencileriyle kalkan, öğrencileriyle ağlayıp öğrencileriyle gülen idareciler gördüm. Öğrencilerin acı ve tatlı anlarında onlarla dertlerini , düşüncelerini paylaşıp düşündüren öğretmenleri gördüm. Öğrencilerin eğitimlerinin nasıl ileriye gidebileceği konusunda gecesini gündüzüne katar rehber öğretmenlerinizi gördüm . Bir program dahilinde bütün öğrencileriyle konuşup dertleriyle dertlenen, çözüm için çırpınan adeta bir öz anne gördüm.
Öğrencilerinin başarılarının nasıl artacağını , onları üzgün gördüğü an öğrenciden sonuç alamayınca veli ile sorunu çözmek amacıyla görüşme yapıp sorunları ortadan kaldıran, problemsiz bireyler yetiştiren bir okul ,her şeye zamanında müdahale eden öğrencilerini kendi çocuklarından ayırt etmeyen ve problemsiz ,sorunu olmayan öğrencilerin başarı grafiğinin nasıl yükseldiğini gördüm.
Böylece mutlu öğrenci ,mutlu öğretmen, mutlu yönetim ekibi ,mutlu veli ve mutlu kurucu yönetici gördüm.
Okulun kapısından içeriye girdiğin zaman, Envar öğrencilerinin güvenli , huzur ortamında yetiştiklerini , yüzlerinin güldüğünü gördüm.
Bizim çocuklarımızla bizden daha iyi ilgilendiğini gördüm. Onları geleceğe biz velilerden daha fazla gayret ve azimle, bıkmadan, usanmadan ve sabırla taşımaya çalışan öğretmenler gördüm. Buluğ çağında ki çocuklarımızı anlamaya odaklı , bilinçli nesiller yetiştiren bir zihniyet gördüm.
Ben çocuklarımı Envar Eğitim Kurumlarına kayıt yaptırmadan önce okul bahçesini 7 gün boyunca bahçe duvarlarının dışından gözlemledim. Teneffüste ki çocukların hareketlerini , öğretmenleri , okul servislerinin nasıl getirip götürdüğünü izledim .Sabah saat 7:15 de giriş kapısında öğrencilerini güler yüzle karşılayan ve günaydın diyen öğretmenleri gördüm.
Envar anlatılmaz yaşanır..Envar hayat, Envar gelecek, Envar huzur demek. Envar ,kendisini geleceğe taşımaya odaklı öğrencilerin bulunduğu ,iyi bir aile, başarılı öğretmen, başarılı veli topluluğunun bulunduğu tarif edilmesi güç güzide insanlardan oluşmuş bir eğitim topluluğudur.
Tabi ki bu ortamları hazırlayan yaşatan projeyi çizen, uygulayan, uygulattıran eğitim ve eğitimcilere takdir ve şükranlarımı sunmamak inkarcılık olur…

HASAN HAKİKATOĞLU (Lise Velisi)

Bu sayfayı paylaş: