Eğitim Programımız

Eğitim Programımız

Eğitim Sistemimizle Kazandırdıklarımız

ETKİNLİKLERİMİZ;

JİMNASTİK: her sabah yaptığımız 20 dakikalık ısınma hareketleriyle güne sağlıklı ve zinde başlıyoruz. Ayrıca haftada bir gün okulumuza gelen jimnastik öğretmeniyle profesyonel jimnastik hareketleri öğreniyoruz.

TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ: Tekerlemeler, parmak oyunları, şiirler, grup konuşmaları, hikaye tamamlama-anlatma ve drama gibi tekniklerle çocuklarımızın dil gelişim alanlarını destekliyoruz.

MATEMATİK ÇALIŞMALARI :Bu alanda ; birebir eşleştirme, sıralama, sayı kavramı, işlem kavramı, geometrik şekillerle ilgili çalışmalar yaparak çocuklarımızın problem çözme ve matematiksel düşünme becerisini geliştiriyoruz.

FEN DENEYLERİ: Yağmurun oluşumu, bitki yeşillendirme, mikropları tanıyalım, nasıl tat alıyoruz, kelebeğin oluşumu vb birçok alanlarda yaptığımız deneylerle ; çocuklarımızın gözlem yapma, sonuç çıkarma , sorumluluk alma, doğayı ve canlıları koruma, bakımını üstlenme davranışlarının gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

YABANCI DİL ÇALIŞMALARI :Renkler, sayılar, kendini tanıtma, meyve-sebzeler, hayvanlar vb. günlük hayatta gerekli olan birtakım kavramları ; etkinliklerle , oyunlarla , şarkılarla öğreterek , çocuklarımızın yabancı dil korkusunu yenmelerini , İngilizceyi sevmelerini ve düşünme becerilerini geliştirmelerini sağlıyoruz

KARAKTER EĞİTİMİ:SABIR, HOŞGÖRÜ, ADALET, SORUMLULUK, DOĞRULUK,ÖZGÜVEN, SEVGİ- SAYGI gibi başlıklarla yaptığımız çalışmalar sayesinde çocuklarımızın, yüksek düzeyde ahlak sahibi , sorumluluklarını bilen, karakteri sağlam bireyler olmalarına katkı sağlıyoruz.

DEĞERLER EĞİTİMİ: Allah ve Peygamberi tanıma- sevme, dinin birtakım temel esasları konularını işlediğimiz bu çalışmamız ile; çocuklarımızda doğru bir yaşantının ilk temellerini atıyor ve milli- manevi değerlerine sahip bireyler olma zeminini hazırlıyoruz.

ZERAFET VE GÖRGÜ KURALLARI: yeme-içme adabı, uyku adabı, kuran okuma- dinleme , hasta ziyareti, dua adabı, misafirlik, temizlik-tuvalet adabı, selamlaşma, komşuluk, abdest adabı, alış-veriş , konuşma- dinleme adabı, bayramlaşma, cuma gününün önemi, hediyeleşme vb. Birçok adab-ı muaşeret kurallarını öğreterek ; kendine ve etrafına saygılı, manevi değerlerini bilen ve yaşayan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

HAFIZA GELİŞİM ÇALIŞMALARI: Her gün yapılan 20 dakikalık egzersizler sayesinde çocuklarımıza; hızlı düşünme, dikkat ve uyanıklık, el-göz koordinasyonlarının gelişimi gibi yetenekleri kazandırıyoruz.

SOSYAL AKTİVİTELER: Periyodik aralıklarla yaptığımız tiyatro, sinema, at çiftliği, piknikler, eğlence-oyun merkezleri vb . geziler ve etkinlikler sayesinde çocuklarımıza görerek, sorgulayarak, yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda da arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirme fırsatı sağlıyoruz.

YIL BOYUNCA YAPTIĞIMIZ VELİ ZİYARETLERİ, BİREBİR DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VE ÇOCUKLARIMIZIN DÜZENLİ OLARAK TAKİP EDİLEN GELİŞİM RAPORLARI İLE ÖĞRENCİLERİMİZİN EKSİK OLAN YÖNLERİNİ BELİRLEYİP , BU ALANDA ÇALIŞMALAR YAPARAK ONLARIN SAĞLAM ADIMLARLA İLERLEYEN BİREYLER OLMASINI SAĞLIYORUZ.

Bu sayfayı paylaş: